Jak pozyskać informacje o kontrahencie, bez ryzyka odpowiedzialności karnej?
Niezrealizowane projekty, straty finansowe i wizerunkowe, to tylko niektóre z konsekwencji jakie mogą dotknąć spółkę, która niewłaściwie dobierze swoich partnerów biznesowych.
Nawiązanie współpracy gospodarczej przypomina wchodzenie w nowy związek. Każdy z partnerów chce się dać poznać od jak najlepszej strony. Bywa, że dalszy rozwój relacji zaskakuje wyłącznie w pozytywny sposób. Czasem jednak skrzętnie ukrywane są niewygodne informacje, które dają o sobie znać dopiero wiele lat później. Zdarza się też, że partnerzy nie wykładają wszystkich kart na stół w obawie przed nierównomiernym rozłożeniem sił lub zniechęceniem drugiej strony do nawiązywania dalszej relacji. Późniejszy zawód skutkujący często „rozwodem” biznesowym bywa równie emocjonalny jak ten, którego można doświadczyć w życiu prywatnym. Niezrealizowane projekty, straty finansowe i wizerunkowe, to tylko niektóre z konsekwencji jakie mogą dotknąć spółkę, która niewłaściwie dobierze swoich partnerów biznesowych. Co zrobić by trafić na tego właściwego? Czy wystarczy odpowiednio spisać umowę?
Umowa to nie wszystko
Chociaż współczesny biznes kładzie nacisk na uproszczenie komunikacji, w dalszym ciągu w obrocie funkcjonują złożone i mocno rozbudowane umowy. Szczegółowe określenia obowiązków stron, liczne postanowienia obwarowane karami mają za zadanie zabezpieczyć interesy przedsiębiorcy w możliwe jak najszerszym zakresie. Można zaryzykować stwierdzenie, że długość umowy jest...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta